Profil

Rodzinna firma Albani, która oferuje unikalną wiedzę i doświadczenie w sektorze tekstyliów domowych I technicznych. Oferta firmy obejmuje firanki i tkaniny w formie belek, kuponów, wyrobów konfekcjonowanych, tekstyliów technicznych i dzianin dla przemysłu odzieżowego i bieliźniarskiego.

Grupy produktowe

Jedną z podstawowych grup produktowych są dzianiny i tkaniny w metrażu (w belkach) . Dziane, tkane, haftowane, drukowane trafiają do szerokiej grupy klientów. Wyroby kuponowe trafiają do wyspecjalizowanych projektantów wnętrz, firm tapicerskich, wyspecjalizowanego detalu itp.

Wyroby gotowe Przeznaczone głównie dla młodych, wygodnych klientów. Obejmują gotowe firanki, roletki, panele, poduszki itp.

Welcome at Home obejmuje całą linię dekoracji okna. Gotowe , krótkie firanki, zasłonki, panele pasują do każdego stylu wnętrz. Wielki wybór kolorów i wzorów spełnia wszelkie życzenia klientów. Mamy wzory nowoczesne i klasyczne.

Moments wyróżnia się bardzo wysoką jakością oraz unikalną kreatywnością. Bardzo modne, eleganckie gotowe firanki i panele tworzą unikalny nastrój i wyjątkową atmosferę w Twoim domu.Modne poduszki uzupełniają gamę. 

Tekstylia techniczne Oferujemy produkty i rozwiązania w sferze tekstyliów technicznych przeznaczonych do domu, do budownictwa, przemysłu i motoryzacji.

Albani zapewnia pionierskie rozwiązania zgodne z życzeniami klientów. Szerokość oferowanych produktów może sięgać 310 cm. Możemy używać przędz poliestrowych i wysoko wytrzymałych przędz high tech.

Wyroby odzieżowe Koronki dziane i pleny do przemysłu odzieżowego podkreślają determinację firmy w dążeniu do kreacji nowoczesnych trendów. Nasz dział wzornictwa tworzy najbardziej wyszukane wzory nawet dla haute couture. Albani produkuje elastyczne i stabilne wyroby w wielu szerokościach i kolorach.

Lokalizacja

Augsburg – kwatera główna od 1950 roku. Miasto zawsze było ważnym centrum włókienniczym w południowych Niemczech. Zlokalizowane są tu działy sprzedaży, rozwoju, wzornictwa i administracji oraz produkcja. Pracuje tu ponad 100 osób.

Libavske Udoli – Czechy Baza produkcyjna, produkcja zgodna z ISO 9001.
Centrum logistyczne i magazynowe. Doskonała komunikacja z Europą.

Ho Chi Minh City Vietnam Firma należąca w 100% do firmy Albani od 2001 roku.
produkcja i konfekcja w nowoczesnym zakładzie.

Albani Praha – biuro obsługujące Czechy i Słowację

Albani Polska – biuro w Polsce

Albani Schönenberger – Austria i Szwajcaria

Przedstawiciele firmy na całym świecie.

Podstawowe informacje:

 • Albani jest firmą tekstylną zarządzana przez rodzinę
  Albani od 1950 roku w Augsburgu, Bawaria.
 • Firma jest liderem w kreacji dekoracji okna 

 • Głównie produkujemy wyroby dziane
 • Albani produkuje 50 mln m2 tekstyliów rocznie na
  ponad 100 maszynach
 • 80% produkcji to tekstylia domowe, a 20% to tekstylia
  techniczne

Pracownicy

Pracownicy korporacji Albani są dumni z wytwarzania najwyższej jakości, modnych i innowacyjnych produktów technicznych.

Wszyscy są przekonani o sensie i przyszłości dla produkcji tekstyliów w Europie. Wysokiej klasy eksperci wielu dziedzin pochodzą z ponad 20 krajów.

Tour

Cały czas do firmy dołączają doświadczeni pasjonaci tekstyliów, których poszukuje firma.

Job vacancies

Regiony sprzedaży

Niemcy – rynek macierzysty

Austria i Szwajcaria – Albani Schonenberger

Czechy i Słowacja – Albani Praha

Polska – Albani Polska

Reszta świata – dział exportu