Firma

Albani Group – to nowe trendy, wysoka jakość, nowe pomysły, dobry serwis i tak już od ponad 60 lat. Albani jest światowym liderem w kreacji i tworzeniu nowoczesnych tekstyliów domowych. Firma skupia się na wysokiej jakości i innowacyjności produkcji jak również na rozwoju form i serwisu sprzedaży. Jesteśmy również obecni na rynku tekstyliów technicznych poprzez wyspecjalizowany oddział firmy spełniający wszelkie wysokie wymagania tego rynku.

Siedzibą firmy jest Augsburg, ale międzynarodowy charakter firmy oddaje obecność jej klientów w kilkudziesięciu krajach oraz jej pracownicy pochodzący z ponad 20 krajów, będący entuzjastami swoich profesji i rynku tekstyliów. Albani zatrudnia obecnie   pracowników w kilkunastu krajach i posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Czechach, Rumunii i Wietnamie. Rodzina Albani oraz pracownicy „Albani Group” gwarantują jakość, kreatywność i znakomity serwis obecnie i w przyszłości.

Wizja

Pragniemy kreować pomysły dotyczące wnętrz i produktów o nieulotnej wartości i dużym oddziaływaniu na klientów. Klienci, kupujący nasze wyroby mają odczuwać przyjemność w ich użytkowaniu przez długi czas. Innowacyjność ma kreować nowe produkty i koncepty dla korzyści firmy i jej klientów we wszystkich sferach biznesu. 

Strategia

Albani Group to patrząca w przyszłość, międzynarodowa organizacja w sferze sprzedaży i produkcji obsługująca różne kanały dystrybucji. Firanki są sprzedawane w metrażu, sprzedaży kuponowej, a także jako wyroby konfekcjonowane.

Poduszki i obrusy uzupełniają tą ofertę. Specjalizujemy się w dostosowywaniu produktów do poszczególnych rynków europejskich i światowych. Jesteśmy liderem w produkcji wzorów firanek współtworzonych z klientami. Tekstylia techniczne są skupione wokół przemysłu motoryzacyjnego, meblarskiego, budowlanego. Oferujemy rozmaite wykończenia tego typu tekstyliów od stanu surowego do zintegrowanych rozwiązań produktowych.

 

Własna produkcja i rozwój

Albani wyróżnia się na tle konkurencji szerokim potencjałem produkcyjnym.Posiadamy bardzo nowoczesne i różnorodne maszyny dziewiarskie, konfekcję,wykończalnię, możliwości drukowania i malowania.Jak rzadko która firma możemy szybko i elastycznie reagować na trendy i wymagania klientów. Umożliwia to również bardzo kreatywny dział rozwoju oraz wzornictwa w Augsburgu i w Wietnamie. Posiadamy również certyfikaty ISO 9001 oraz Oekotex.

Serce logistyki jest ulokowane w Czechach, co pozwala bardzo szybko i efektywnie obsłużyć klientów w wielu europejskich krajach. Możliwe jest również realizowanie większych dostaw bezpośrednio z Wietnamu.

Zarząd

Firmą zarządzają bracia Alexander i Marcus Albani, będący już trzecią generacją zaangażowaną w firmę oraz ich ojciec Rolf Albani.

Wysoko zmotywowany, kompetentny zespół wspiera ich działania. Przestrzeganie standardów społecznych, ochrony środowiska itp. w firmie macierzystej oraz wśród jej partnerów są istotną częścią ich strategii działania.